Kayıt Kabul Şartları

Açık Rıza Beyanı

Okullarımız ve Mucikids Yarım gün gruplarımız ile ilgili her tür bilgi için 0 501 337 35 16 – 0 544 370 35 15 nolu telefonumuzu arayarak Kurumsal İletişim Koordinatörümüz ile görüşmenizi rica ederiz. Kayıt görüşmesi için randevularımızı hafta içi her gün saat 10:00-15:30 arasında alabiliyoruz. Kayıt prosedürümüz aşağıdaki gibidir.

Her yıl okulumuz ile ilgili detaylı bilgi verdiğimiz ve Şubat-Mart-Nisan Aylarında yaptığımız Reggio Ebeveynliği ve Reggio Felsefesinin odağında gerçekleştirdiğimiz Online Tanıtım Webinarımıza katılmanızı rica ederiz.

Webinarımıza katılım gösteren ebeveynlerimiz ile akıllarında kalan soruları yanıtlamak için yüz yüze bir kayıt görüşmesi planlanır ve çocuklarımızın kişisel haklarını korumak adına, sadece çocuklarımızın uykuda olduğu bir sınıfımız öğle saatlerinde 13:00-14:30 arasında gezdirilebilir. Bu saatler dışında okul gezdirme yapılmaz.

Kayıt kararı veren ebeveynlerimizin tüm kayıt sürecini Kurumsal İletişim Koordinatörümüz tamamlar ve Ebeveyn ve Çocuk Oryantasyon Programını organize ederek ebeveynlerimizi Psikolog ve/veya Psikolojik Danışmanımıza yönlendirir.

Ön Kayıt işleminin tamamlanması için peşinatın ilgili bankaya yatırılması gerekirken kayıt işleminin gerçekleştirebilmesi için gerekli evrakların tamamlanması, sözleşmenin imzalanması ve ebeveynin okulun anlaşmalı bankası ile OTS veya VİNOM talimatlarının gerçekleştirilmesi gerekir.

Kurum Eylül ayının ilk haftası oryantasyon programı ile başlar Haziranı’nın son haftasına kadar devam eder. Her yıl yaz okulu toplam 6 haftadır. Yaz dönemi bayramlara göre planlanır. Haziran- temmuz ve ağustos ayına bayram denk gelmediği durumlarda Eğitim dönemi Haziran’ın 3. Haftasında biter. Yaz okulu temmuz ayının ilk haftasından itibaren başlar. Temmuz aynın son haftası tatildir. (3 hafta) Ağustos ayının ilk haftası tekrar başlar, ağustos ayının son haftası tatildir.

Düş Mucitleri, resmî tatiller ve Cumartesi, pazar günleri hariç 2-3 yaş 08:00- 17:00 4-6 yaş 08:00-18:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. (2022 Eylül ayı itibarıyla 08:00-18:00 arası hizmet verilmesi planlanmaktadır.) Eğitim 09:30 – 16:30 arasında devam etmekte olup; 16:30 sonrası serbest oyun olarak gerçekleştirilmektedir 17:00 sonrası karma grup olarak nöbetçi öğretmen sorumluluğundadır.

Sabah çocuklarımızın Kuruma Teslimi ve Kurumdan Alınması Kurum Güvenlik Alanında Nöbetçi Öğretmenlerimiz tarafından yapılmakta olup, okula yaklaşmadan 15 dk. önce haber verilmesi öğretmenlerimizin çocuklarımızı hazırlayabilmesi ve sizlerin bekleme sürenizi en aza indirmesi nedeni ile önemlidir.

Sabah çocuklarımızın teslim alınması ve akşam çocuklarımızın teslim edilmesi sırasında; çocuklarımızın psikolojik sağlığı için öğretmen – Ebeveyn görüşmesi yapılmamaktadır.

Rutin Öğretmen Ebeveyn görüşmeleri 2 haftada bir telefon ile yapılmaktadır. Ayrıca ebeveynin veya öğretmenin talep etmesi durumunda öğretmenin programına uygun olacak şekilde yüz yüze görüşme randevusu ayarlanır.

Rutin PDR görüşmeleri 2 ayda bir online, yılda 2 defa da birebir gelişim değerlendirme toplantıları olarak düzenlenir.

Yılda 2 defa Reggio Ebebeyn atölyesi, yılda 1 defa Proje toplantısı planlanır.

Kurum’a kabul edilecek çocuğun tanı konmuş bir rahatsızlığı olması ya da herhangi bir besin alerjisi olması durumunda kayıt sırasında ebeveyn tarafından bunun yazılı olarak Kurum Hemşiresine iletilmesi gerekmekte olup, bu durumda olan çocuğun kaydını alıp almama konusunda Kurum serbestiye sahiptir. Kurum’a kaydı alınan çocuğun eğitimi esnasında ortaya çıkacak ve yukarıda belirtildiği şekilde besin alerjisinin ve/veya özel eğitim ihtiyacının sonradan ortaya çıkması durumunda ebeveyn tarafından, yazılı olarak bildirim yapılması şartı ile Kurum ile ebeveyninin uzlaşma çerçevesinde çözüm sağlanması yanında, Kurum gölge öğretmen talebi ve/veya kayıt silme hakkını saklı tutar.

Düş Mucitleri; küçük yaşlarda takvim yaşına, büyük yaşlarda gelişimsel ihtiyaçlara ve yasa, yönetmelik ve şartlarına, sınıf m2’sine göre öğretmen ve sınıf öğrenci kontenjan sayılarını belirlemektedir.

Ebeveyn; çocuğunu zamanında okula getirmek ve almakla yükümlüdür. Ayrıca geç gelen, erken giden çocukların bazı etkinliklere katılamayacağı bilinmelidir ve oluşan bu eksiklikten Kurum sorumlu tutulamaz.

Okullarımız resmî tatillerde kapalı, 28 Ekim ve arife günleri 12:30’a, öğretmenler gününde ve yılın son günü 16:00’a kadar açıktır. Kurum 15 tatilin ilk haftasında tatildir. İdari tatillerde Kurum erken kapatma ya da kapatma hakkını saklı tutar.

Kurum’un rehberlik birimi tarafından çocuklar gözlemlenerek periyodik zamanlarda çocuğun gelişimi ebeveynler ile paylaşılmaktadır. Kurum tarafından gerek duyulduğunda dışarıdan uzman çağrılabilmekte ve ücreti aileden talep edilebilmektedir.

Düş Mucitlerine kayıt yaptıran her ebeveyn, her tür ebeveyn toplantısına, aile eğitimine katılmayı peşinen kabul etmiş sayılır ve eğitimlerdeki gelişmelerden sorumludur.

Çocuğun okula gelmemesi halinde günlük eğitim programın planlanabilmesi için, okula gelmeme nedeninin aile tarafından mutlaka Kurum’a bildirilmesi, özellikle hastalık halinde ailenin detaylı bilgi vermesi beklenmektedir. Bir gün önce ateşlenen ve/veya kusma- ishal belirtileri gösteren çocukları, okulda diğer çocuklara bulaş riski taşımamaları için ertesi gün evde dinlenmeleri istenir. Okula bulaş riski olan hasta çocuk kabulü yapılamamaktadır.

Kurumun yıl içinde ebeveynlere sürece ilişkin genel fotoğraf gönderme gayreti içinde olacağı, ancak bunun sınırlı sayıda ve her an gerçekleşemeyeceği bilinmelidir.

Kurumumuzda menülerimiz, hemşiremiz tarafından hazırlanmaktadır. Hemşiremiz tarafından hazırlanmış porsiyon lama tablosu web sitesinde mevcuttur. Beslenme programı; kahvaltı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı şeklindedir.

Menülerimiz olabildiğince fonksiyonel beslenme prensiplerine göre hazırlandığı için, evde bu şekilde beslenme alışkanlığı olmayan çocuklarımız açısından menülere alışma süresi gerekebilir. Bu süreç içinde çocuklarımızın menülere alışabilmelerini kolaylaştırmak için okul ve ebeveyn iş birliği çok önemlidir. Yemek rutinlerinin kısa sürede ve tek taraflı olarak okul tarafından oluşturulmayacağını hatırlatmak isteriz.

Kahvaltı öğününden en geç 09:20’de okula gelen çocuklar yararlanmaktadır. Programlarımızın aksamaması, çocuklarımızın rutin oluşturmalarının gelişimleri için çok önemli olduğu bilinci ve geç yapılan kahvaltıların öğle yemeklerini sağlıklı bir şekilde tamamlayamamalarına neden olması nedeni ile 09:20’ten sonra gelen çocuklarımız atölyelere geçecekleri için kahvaltılarını yapmış olarak gelmelerini önemle rica ederiz.

Ebeveynler, çocuklarının doktor raporu ile belirlenmiş klinik rahatsızlıklarını, sürekli kullandığı ilaçları, diğer dikkat edilmesi gereken tıbbi durumları hakkında Kurum’a güncel olarak bilgi vermek zorundadır. Kuruma girişte yüksek ateş, döküntü, konjonktivit, bulantı ve öksürük gibi belirtileri bulunan çocuklar kuruma kabul edilmezler.

Düş Mucitlerinde acil rahatsızlık, ateşlenme gibi durumlarda Ebeveyn hızla haberdar edilmektedir. Sözleşmeyi imzalayan ebeveynler, diğer çocukları riske atmamak için acilen gelip çocuklarını almayı ve en yakın sağlık kuruluşuna götürmeyi peşinen kabul etmiş sayılır.

Bulaşıcı bir hastalığı bulunan ve hastalığın bitimini doktor raporu ile belgelemeyen çocuklar kuruma kabul edilmez.

Okula başlama tarihi, oryantasyonun ilk günü kabul edilmekte ve oryantasyon haftası yıllık ücrete tabidir. Kayıt gerçekleştirilmeden oryantasyona başlanmaz.

Branş Atölyeleri her yıl Ekim ve haziran aylarında yapılır. Yaz okulu branş atölyelerine kurum her yıl mayıs ayında karar verir.

Yıl içinde ebeveynlerin okula ara verme durumunda ödemeler devam eder.

Eğitim taksitleri sözleşmede her ayın 1’i ile 3’ü arasında planlanır.

Ebeveynin Düş Mucitleri app. Uygulamasından yapılan duyuru ve ilanların titizlikle kontrol edilmesi gerekir. Gönderilen bilgi, duyuru ve açıklamaları bilmekle yükümlüdür. Bundan doğan aksamalardan Kurum sorumlu tutulamaz.

Ebeveynler tarafından sadece özel günlere mahsus olmak üzere (öğretmenler günü, yeni yıl, yıl sonu gibi) alınacak armağanlar Başbakanlık Etik Kurulu kararına uygun olarak, çiçek, fidan bağışı, kitap vb. sembolik armağanlar ile sınırlandırılmıştır.

Doğum günleri, kendi ayı içinde ailelerin katılımı olmaksızın çocukların arkadaşını kutlaması olarak sade bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kurumda yıl sonu gösterisi yapılmaz.

Düş Mucitlerinde 38 ayını dolduran çocuklarımızın öğle uykusu yoktur. 30 dk. dinlenme etkinliği gerçekleştirilir.

Kurumumuzda 24-36 ay arası Mucikids Binasında, 36 ayın üzeri Anaokulu binasında eğitime devam eder. Öğretim yılı içinde PDR Birimi önerisi ile çocuklarımızın gelişim özellikleri dikkate alınarak gerekli görülmesi durumunda sınıf değişiklikleri bina değişikliği şeklinde de yapılabilir.

Yarım gün programlarımız 24-36 ay arası için sabah (08:00-12:00) – 36-48 ay için öğleden sonradır. (13:00-17:00) Yarım gün programlarımızda sabah kahvaltısı ve ikindi kahvaltısı dahildir)

Tüm okul olarak hareket edildiği için Orman Atölyesi günleri, atölyeye katılmasını istemeyen ebeveynlerimizin o gün çocuklarımızı okula göndermemeleri gerekmektedir.

Öğretmenlerin ve diğer çalışanların şahsi telefon numaralarını ebeveynler ile paylaşması yasaktır. Kurumda öğretmenler ile kurum telefonlarından randevu ile görüşülebilir.

Öğretmenlerin; sınıfta tüm çocuklara eşit mesafede kalınabilmesi ve objektifliğin kaybolmaması adına, okula kayıtlı öğrenciler ile okul dışında görüşmesi yasaktır. (Doğum günü partisi, ev gezmesi vs.)

Ebeveynlerin bireysel ya da grup olarak, okul kurallarına dışarıdan müdahale etmeleri söz konusu değildir ve eğitimcilerin gerekli gördükleri değişikliklere uyması esastır. Okul kural ve işleyişleri açıktır, nettir, değiştirilemez.

Çocuğunun hastalığı nedeniyle Kurum’a devam etmesi mümkün olmayan ve hastalığı raporla belgelendiren Ebeveyn sözleşmeyi feshedebilir. Ailenin tayin nedeniyle şehir dışına çıkması halinde, bunu en az bir ay önceden Kurum’a yazılı olarak bildirmesi durumunda da bu sözleşme karşılıklı feshedilebilecektir.

Okula ait herhangi bir eşyaya, çocuk tarafından sürekli zarar verilmesi halinde, tamirat ve yeniden temini ile ilgili masraflar, ebeveynden tahsil edilebilecektir.

Düş Mucitlerinde Kitap kırmızı çizgidir. Kitap zararı söz konusu olduğunda zarar verilen kitap tamir edilmek üzere çocuğa verilir, ebeveyni ile tamir eder ve aynısını alır, arkadaşlarının okuyabilmesi için okula yenisini getirir, zarar görmüş ve tamir edilmiş olan evde kalır.

Ebeveynin ısrarlı bir şekilde Kurum’un işleyiş, kural ve düzenine aykırı hareket etmesi halinde, Kurum’un bu durumu ebeveyne sözlü ve/veya yazılı bildirmesine rağmen değiştirmemesi durumunda ve/veya ebeveyn ile okul idaresi arasında iletişimde sıkıntı yaşanmaya başlanması halinde Kurum, Sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir. Bu durumda Kurum’a ödenmiş olan aidat miktarından kalan süre mahsup edilmek sureti ile bakiye ebeveyne iade edilir.

Hemen Bizimle İletişime Geçin