DÜŞ MUCİTLERİ’NDE YAŞAM

Anaokulumuzda, Çocuklarımızın Sağlığı Her Şeyden Önemli..

Okulumuzda velilerimiz ile çocuklarımızın sağlık ile ilgili tüm konularına hakim olan tam zamanlı bir “Okul Sağlığı Hemşiresi” bulunur.

DM’de Sağlık

Çocuklarımızın bulaşıcı hastalıklar dışında uygun ilaç ve uygulamalarını gerçekleştirir. Hastalıklar ve salgınlar konusunda bilgilendirmeleri yapar, kilo ve boy ölçümlerini gerçekleştirerek percentel altı ve üstü durumlarda velilerimizi bilgilendirir. Çocuklarımızın beslenme alışkanlıkları konusunda rutin oluşturmalarını sağlamak için ebeveynlerimiz ile iş birliği içinde olur.

Sosyal bir ortam olan okulumuzda, bulaşıcı bir rahatsızlığı olan çocuğumuzun, diğer çocuklarımıza bulaş riski taşımamaları için hasta oldukları süre boyunca okulumuza kabulleri yapılamaz. Dolayısı ile 37 derece üstü ateş, öksürük ve burun akıntısı bulaş riski taşıdığı için, gün içinde çocuklarımız revire alınır, ebeveynleri aranarak bir sağlık kuruluşuna götürmeleri beklenir.

Okulda Ateşlenme durumlarında; ebeveyn gelene kadar öncelikli uygulama “Soğuk Uygulamadır”, havale öyküsü olan çocuklarımız için muvafakat ile ateş düşürücü şurup verilebilir.