Düş Mucitler’inde

NELER YAPIYORUZ?

Çocuklarımız için “en iyiyi” ilke edinen, merak ve öğrenmeye ilgi uyandırmayı amaçlayan kurumumuz, kreş ve anaokulu ve 6 yaş Hazırlık Sınıfı ile alternatif ve iki dilli eğitim ortamı yaratan bir okuldur. Öğrenme tamamı ile oyun, deney, deneme yanılma yöntemleri ve hayatın içinden deneyimler kullanılarak çocukları sıkmadan, liderlik ruhlarını geliştirerek gerçekleştirilir. Çocuklar yarışmak zorunda değildir ve bu strese sokulmaz, her çocuk kendi hızında ve yetenekleri keşfedilerek yetiştirilir.

İkinci dili iki yaşından itibaren yaşamın içinde kullanarak; çocuklarımızın ikinci dil farkındalığı kazanarak, beyin gelişimlerinde gerekli sinaptik bağlantıları yapmalarını sağlıyoruz.

İki Dilli Yetişmek ile İkinci Dil Ediniminin çok farklı iki kavram olduğunu biliyoruz. Doğduğu andan itibaren iki dil ile büyüyen çocuktaki dil gelişimi ile 2 yaşından itibaren sadece okul ile ikinci dil edinmeye çalışan çocuğun ikinci dil gelişimi aynı düzeyde olmayacaktır. Bilimsel araştırmalar; ikinci dil gelişiminin istenen düzeye gelmesinin iki taraflı (ebeveyn – çevre) maruziyet ile en az 4 yılda gerçekleştirilebileceğini göstermektedir.

Düş Mucitleri Bilim Anaokulu | - Neler Yapıyoruz - Görsel - Reggip Emilia - Muci Kids E.L.C